KOUZELNÉ BYLINKY KOŘENÁŘKY GERTY ČASOVÁ DOTACE: 50 – 60 minut CÍLOVÁ SKUPINA: MŠ předškolní věk, ZŠ I. stupeň (vhodné pro 1. a 2. třídu), skupina 15 – 20 dětí (v případě většího počtu dle dohody) CÍL LEKCE: seznámení dětí s tradicí zdobení látek modrotiskem, zpracováním bylinek, poznávání a využití vybraných druhů koření a bylinek VZDĚLÁVACÍ OBLAST: historie řemesla, výtvarná činnost, kořenářství, bylinkářství LEKTORKY: Mgr. Zuzana Dluhošová Ing. Monika Hořínková Bc. Simona Lindovská Bc. Markéta Nováková Kč

ANOTACE: Gerta dětem povypráví o práci kořenářky a vysvětlí jim, k čemu se používají bylinky a jak se suší. V druhé části lekce se děti dozví více o tradiční technice modrotisku a také si ozdobí plátěný pytlíček na bylinky, který si mohou odnést domů. OSNOVA LEKCE: 1. seznámení se skřítky Picmochy v Kouzelném sklepení, především s kořenářkou Gertou 2. představení různých druhů koření a bylinek 3. ukázka a procvičení techniky modrotisku formou inkoustu 4. výzdoba pytlíčku na bylinky 5. shrnutí lekce a zpětná vazba ZAHRNUTÉ ČINNOSTI: teoretická část – představení různých druhů koření a bylinek a jejich zpracování a také

Kategorie: Nezařazené